Polecamy
NetPartners

Husarz

Łada Biłgoraj >> Informacje o serwisie

Informacje o serwisie

Serwis istnieje od 15 marca 2003 roku. Strona jest niezależna od klubu Łada 1945 Biłgoraj, prowadzona jest przez i dla kibiców.

Kontakt

Copyright

Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zawartych w serwisie w celach promocji klubu Łada 1945 Biłgoraj pod warunkiem podania adresu strony.

Rekord odwiedzin

17 305 - 15.08.2008

Historia serwisu

15.03.2003-19.03.2004


20.03.2004-31.12.2007


01.01.2008-22.04.2011


od 23.04.2011


Strona Łady w internecie ukazała się po raz pierwszy 15 marca 2003. Początki jak możecie zobaczyć na pierwszym obrazku nie należały do łatwych. Screen i tak został zrobiony jakie dwa miesiące po premierze. Pamiętajmy jednak, że w 2003 roku kilka minut serfowania (a raczej czołgania się) po internecie kosztowało złotówkę, strony ładowały się bardzo długo, a większość osób przy próbie połączenia się ze światem słyszała specyficzny dźwięk routera.

Skąd w ogóle pomysł na stronę Łady? BKS grał wówczas w silnej III lidze, a naszymi rywalami były takie zespoły jak Cracovia Kraków czy Korona Kielce. Choć w naszej lidze większość stron miała już swoje strony, to jednak na Lubelszczyźnie nie było ich dużo. Marcin Kwiatkowski uznał, że Łada zasługuje na swą witrynę i podją starania stworzenia pierwszej strony internetowej w życiu. Hosting zapewniła wówczas Biłgorajska Telewizja Kablowa i witryna działała pierwotnie pod adresem www.bilgoraj.pl/lada. Pozwoliło to na zaistnienie w wirtualnym świecie, ale wiązało się z wieloma problemami. Przede wszystkim newsy z meczów mimo, że zostały napisane zaraz po zakończeniu spotkania ukazywały się w internecie kilka dni później.

Częste zmiany wyglądu strony, a wreszcie przenosiny na własny serwer i adres www.ladalive.prv.pl to kolejny etap rozwoju serwisu. Newsy pojawiały się już częściej, a z czasem uzyskaliśmy także możliwość dodawania do nich komentarzy.

Po nieco ponad roku od premiery strona pojawiła się na szybszym serwerze pod nowym adresem www.ladabilgoraj.lbl.pl, który towarzyszy jej do dzisiaj z małą przerwą w latach reaktywacji klubu.

Na kolejnej grafice widzimy nową odsłonę serwisu. Lepsza strona, szybki serwer i częste aktualizacje, a z czasem także ciekawe galerie zdjęć dostarczanych przez Piotrka Gontarza – to wszystko sprawiało, że strona Łady była często odwiedzana nie tylko przez biłgorajskich kibiców. Powstało forum dyskusyjne, na którym było zarejestrowanych 3728 użytkowników. Jednak z upływem lat i pojawieniem się portali społecznościowych ta forma wymiany opini pomiędzy kibicami z Biłgoraja zanikła, ale wielu sympatyków z uśmiechem wspomina czasy zabawy w typera, czy długie analizy przebiegów poszczególnych spotkań.

Istotnym dniem w historii Łady, a co za tym idzie również naszej strony był 3 sierpnia 2004 roku. Wówczas to biało-niebiescy podejmowali w Pucharze Polski II-ligowy Piast Gliwice i choć dopiero po serii rzutów karnych, to jednak musieli uznać wyższość rywala. Dzięki współpracy z kibicem Piasta na naszej stronie pojawiła się pierwsza relacja live z meczu, a serwis zanotował tego dnia kilka tysięcy odwiedzin. W 2004 roku to było bardzo dużo. Rekord ten został pobity dopiero cztery lata później, gdy strona zanotowała jednego dnia 17 305 wejść. Stało się to przy okazji ligowego meczu z Avią Świdnik.

Kolejna większa zmiana w wyglądzie strony powstała także w 2008 roku przy pomocy Damiana Wolanina z firmy eBall. Choć wizualnie zaszło trochę zmian, struktura strony do tej pory zmieniła się w niewielkim stopniu.

Wraz z powstaniem nowego stowarzyszenia Łada 1945 Biłgoraj strona przeniosła się na szybki, niezależny serwer i od tamtej pory działała pod adresem ladabilgoraj.pl

To były dobre lata dla serwisu. Wiele ciekawych informacji, miłych momentów i fenomenalnych fotorelacji Karola Kotwisa na trwałe zapisały się w naszej wirtualnej historii.

Na początku 2016 roku dotknęła nas poważna awaria. Jej skutki były odczuwalne przez dłuższy czas. Straciliśmy wszystkie informacje, które publikowaliśmy przez półtora roku, a także wiele działów uległo częściowemu zniszczeniu. To był moment w którym zastanawiano się nad dalszym funkcjonowaniem serwisu, ale mozolnie większość utraconych rzeczy została na nowo opublikowana.

Pod koniec tego roku również adres, który mieliśmy przez ostatnie lata został odstąpiony dla oficjalnej działalności klubu, a my wróciliśmy do dawnego modelu, który w dalszym ciągu cieszy się dużą popularność. Od zawsze staraliśmy się na bieżąco informować Was o wszystkim co związane z biało-niebieską rodziną. Dodatkowo z każdym kolejnym rokiem dodajemy nowe rzeczy do archiwum, a także wprowadzamy wiele innowacyjnych rubryk takich jak Wrzutka do! Mamy nadzieję, że tak pozostanie przez kolejne lata, a Wy nadal będziecie w sieci z nami!

Od początku istnienia przewinęło się przez stronę sporo osób i każda ma swój indywidualny wkład w tworzenie tej potężnej bazy danych biłgorajskiego futbolu. A w kolejności alfabetycznej byli to:

- Administrator
- BeKaeSiak
- Dariusz Buczek
- Dominik
- Flower
- Fredi
- Gelo
- Gordon
- Jasiek
- Karol Kotwis
- Kura
- Piotr Gontarz
- Spider
- Stiopa
- Szymek
- i wiele innych osób, którzy jednak szybko znikali.

Podziękowania dla każdego kto dołożył swoją cegiełkę do rozwoju serwisu!
Copyright © 2003-2024 by

Łada Biłgoraj