Polecamy
NetPartners

Husarz

Łada Biłgoraj > Biało-Niebieski Mikołaj

Biało Niebieski Mikołaj

''Biało-Niebieski Mikołaj'' to jedna z głównych inicjatyw społeczności kibiców Łady Biłgoraj, która mimo upływu kolejnych lat cieszy się coraz większą popularnością. Od 2010 roku dzięki prowadzonym zbiórkom słodyczy, a także współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej udaje nam się 6 grudnia obdarować świątecznymi paczkami najbardziej potrzebujące rodziny z Biłgoraja, a od szóstej edycji wspieramy dzieci z Domów Dziecka w Zwierzyńcu. W ósmej edycji wsparliśmy Niepubliczne Przedszkole Specjalne w Biłgoraju.

Poniżej znajdziecie relacje z dotychczasowych edycji "Biało-Niebieskiego Mikołaja".

2017

Za nami kolejna edycja jednej z naszych głównych zimowych inicjatyw. W tym roku już po raz ósmy zorganizowaliśmy akcję podczas której w różnorodny sposób pomagamy wybranym podmiotom z Biłgoraja lub najbliższych okolic. Tegoroczne dary w postaci pomocy dydaktycznych trafiły do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego w Biłgoraju, oraz Koła Terenowego Stowarzyszenia "Krok za Krokiem" w Biłgoraju.

Składamy ogromne podziękowania dla całej biało-niebieskiej społeczności, która aktywnie włączyła się w ten projekt.2016

O tym, że czas bardzo szybko przemija mogliśmy się przekonać przy organizacji tegorocznej akcji Biało-Niebieski Mikołaj. Była to już 7 edycja w której biało-niebieska społeczność zaangażowała się w mikołajkową pomoc dla potrzebujących dzieci i młodzieży. W tym roku podobnie jak podczas szóstej odsłony wspieraliśmy wychowanków Domu Dziecka numer 1 w Zwierzyńcu.

Ilość kibiców, którzy swoimi podarunkami wspomogli akcję była podobna do tej z lat ubiegłych. Jak zwykle na wysokości zadania stanęli przedstawiciele emigracji. Łącznie 6 grudnia podarowaliśmy dzieciom i młodzieży ze Zwierzyńca 21 paczek ze słodyczami i owocami. Dodatkowo na ręce wychowawców przekazaliśmy 5 radioodtwarzaczy, grę sportową, a także chemię, która opiekunowie będą mogli na co dzień wykorzystywać w prowadzeniu Domu.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim biało-niebieskim sympatykom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zdania. Oby w następnych latach było podobnie!2015

Za nami szósta edycja akcji Biało-Niebieski Mikołaj. W tym roku nasza operacja miała specyficznie krótki przebieg. W porównaniu do ubiegłych lat artykuły w postaci słodyczy i zabawek dla najmłodszych dzieciaków zbierane były zaledwie przez pięć dni. Jednak końcowy efekt pokazał, że jak zwykle możemy liczyć na biało-niebieską społeczność!

Tegoroczne paczki ze słodyczami trafiły do 47 mieszkańców dwóch Domów Dziecka w Zwierzyńcu. Dodatkowo dzięki wsparciu naszych sympatyków podarowaliśmy sprzęt sportowy, a także zabawki dla najmłodszych mieszkańców. Jak zwykle w takich sytuacjach bywa największa nagrodą dla nas jest radość na twarzach dzieci od których otrzymaliśmy drobne upominki w ramach podziękowania, a także sporo ciepłych słów.

Po raz kolejny cieszymy się, że w tym szczególnym okresie stanęliśmy wszyscy na wysokości zadania. Natomiast dla młodych mieszkańców Zwierzyńca w imieniu biało-niebieskiej społeczności kierujemy życzenia spokojnego okresu świątecznego.

Ponadto składamy serdecznie podziękowania dla wszystkich fanów na emigracji, Sklepu Patriot (ul. Kopernika 15), saloniku prasowego Kolporter (ul. Kościuszki 35), a także dla Sklepu Maaw Sport (ul. Widok 4), który nieodpłatnie przekazał sprzęt sportowy.

Cała Łada Zawsze Razem!2014

Przebieg piątej edycji akcji Biało-Niebieski Mikołaj zaskoczył nas wszystkich. Mimo nie najlepszego początku udało nam się stworzyć rekordową ilość paczek. W tym roku do najbardziej potrzebujących dzieci z Biłgoraja trafi ich 115!

Jeszcze dwa dni przed zakończeniem akcji rozdzwaniały się do nas telefony od emigrantów z pytaniami o stan zbiórki. Ze względu na magazynowanie produktów w kilku miejscach nie potrafiliśmy oszacować ile udało nam się do tej pory nazbierać, ale mało sympatyków patrzyło z optymizmem na wyznaczony cel, czyli pobicie rekordu.

Taki stan utrzymywał się do ostatniego dnia zbiórki. Kiedy do miejsca docelowego zaczynały napływać wszystkie paczki z innych wyznaczonych przez nas miejsc, a także jak zwykle spóźnialscy fani donosili swoje produkty to szybko okazało się, że rekord pobijemy i to z nawiązką!

Po długim liczeniu słodyczy, a jak można się domyśleć było ich naprawdę sporo (wystarczy tylko wspomnieć o prawie tysiącu batonów, czy ponad 500 czekoladach) kilkunastu sympatyków i sympatyczek Łady zabrało się za ostateczne tworzenie paczek.

Po ponad czterech godzinach udało nam się stworzyć ostateczną liczbę 115, co jest absolutnym rekordem w naszej dotychczasowej działalności. Mimo zmęczenia i poświęcenia w wielu przypadkach czasu kosztem rodziny, czy znajomych na twarzach każdej osoby gościł uśmiech. Wszakże robiliśmy to w bardzo szczytnym celu!

Teraz wypada tylko życzyć dzieciakom spokojnych zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia i mamy nadzieję, że nasza akcja na ich twarzach również wywoła niejeden uśmiech.

Oczywiście nie może zabraknąć podziękowań. Szczególne kierujemy dla dwóch fanatyków z Osiedla obecnie przebywających w Stanach Zjednoczonych, a bardzo konkretnie wspierających naszą akcję, a także dla S. który poza darami słodyczy ufundował dla dzieci zimowe rękawiczki. Ponadto szacunek dla wszystkich dzielnic, osób prywatnych, a także ludzi z Bononi i innych miejscowości, którzy dołożyli swoją cegiełkę.

Ponadto ukłony w kierunku właścicieli Pubu Frykas, Sklepu Patriot i Galerii Trunków za darmowe udostępnienie miejsca na przechowywanie produktów.

Na koniec standardowo kierujemy do Was przesłanie. Do zobaczenia za rok!

2013

Za nami czwarta edycja akcji Biało-Niebieski Mikołaj. Dzięki naszym wspólnym staraniom do najbardziej potrzebujących dzieci z Biłgoraja w dniu 6 grudnia trafiło 85 mikołajkowych paczek.

Podobnie jak w ubiegłych latach zbiórki rozpoczęliśmy od konkretnych terminów, które jednak po tygodniu zostały zniesione. Wykorzystaliśmy uprzejmość Pubu Frykas i wszyscy zainteresowani właśnie w siedzibie tego lokalu mogli zostawiać słodycze.

Z każdym dniem liczba zebranych produktów znacząco rosła, ale przede wszystkim w ostatnich godzinach obserwowaliśmy największe oblężenie ze strony jak zwykle spóźnialskich osób :) Mimo to nie spodziewaliśmy się, że uda nam się poprawić wynik z poprzedniego roku. Do tej pory w pamięci mieliśmy magiczne 60 paczek, ale tym razem udało się ich zebrać aż o 25 więcej! Duża w tym zasługa jednego fanatyka z Osiedla, który obecnie przebywa za oceanem, a bardzo konkretnie wsparł akcję!

Po raz pierwszy w dużej ilości w akcję zaangażowali się przedstawiciele biłgorajskich lokali. Oprócz ''gospodarza'' Pubu Frykas otrzymaliśmy również spore paczki od przesympatycznych barmanek z Clubu Babylon, a także załogi Restauracji Country. Wielki szacunek za to, że nawet w swoich miejscach pracy kibice i fanki Łady rozpowszechniają inicjatywy naszego środowiska!

Podziękowania dla wszystkich dzielnic, emigrantów, a także chłopaków ze Zwierzyńca, Korytkowa, Goraja, Bononi, Gromady, Tereszpola i wszystkich, których nie wymieniliśmy.

Do zobaczenia za rok! Będzie to pięciolecie akcji i nie ukrywamy, że świetnym prezentem byłoby uzbieranie słodyczy na utworzenie 100 paczek! Stać nas na to!
2012

Po raz trzeci sympatycy biłgorajskiej Łady zorganizowali akcję "Biało-Niebieski Mikołaj". Dzięki ich staraniom najbardziej potrzebujące dzieci z Biłgoraja i najbliższych okolic mogą liczyć w tym szczególnym dniu na świąteczny prezent.

Tegoroczne zbiórki przebiegały dosyć podobnie, jeśli mamy porównać analogiczny okres ubiegłego roku. Dopiero w ostatnich dwóch dniach doszło do mobilizacji wśród naszego środowiska. Ostateczny wynik 60 paczek przerósł nasze oczekiwania, ale jesteśmy z niego niezmiernie szczęśliwi.
2011

Zakończyliśmy II edycję akcji ,,Biało-Niebieski Mikołaj’’. Podobnie jak w ubiegłym roku dzięki pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej do najbardziej potrzebujących dzieci z Biłgoraja i okolic trafiło 30 świątecznych paczek.

Kierujemy podziękowania dla sklepu ,,Wnuczek" mieszczącego się przy ulicy Kościuszki 35 za wsparcie naszej akcji, ale przede wszystkim chcemy podziękować wszystkim KIBICOM, którzy licznie wsparli nas w tym roku. Bez Waszego zaangażowania nie udałaby się nam uszczęśliwić dzieci, które znajdują się w niełatwej sytuacji życiowej. Po raz kolejny pokazaliście, że można na Was liczyć!

Do zobaczenia za rok!
2010

Pomysł na przeprowadzenia akcji "Biało-Niebieski Mikołaj'' wyszedł od członków stowarzyszenia. - W stowarzyszeniu jest już ponad 100 osób. Mamy wiele pomysłów, jednym z nich było zorganizowanie zbiórki słodyczy dla potrzebujących dzieci - mówi Dariusz Bednarz, prezes zarządu klubu Łada 1945 Biłgoraj. - Wśród członków stowarzyszenia oraz piłkarzy przeprowadziliśmy zbiórkę darów. Głównie były to słodycze. Jeden ze sklepów ofiarował również zabawki i czapki - dodaje Bednarz.

Spośród zebranych darów udało się zrobić trzydzieści paczek, które otrzymały najbardziej potrzebujące dzieci. Jak mówi prezes klubu choć czas, od pomysłu do realizacji był krótki, nie to się liczy, liczy się uśmiech na twarzach dzieci.

Świąteczne paczki dzieci otrzymały w minioną środę 8 grudnia. - Najmłodsze z obdarowanych dzieci miało dwa miesiące, a najstarsze 14 lat i choć były zaskoczone, to jednak bardzo się cieszyły - mówi prezes klubu. /gb


Copyright © 2003-2024 by

Łada Biłgoraj