Polecamy
NetPartners

Husarz

Łada Biłgoraj >> Kibice >> Rodacy-Bohaterom

Rodacy-Bohaterom

Stowarzyszenie ODRA-NIEMEN z Wrocławia co roku organizuje ogólnopolską świąteczną akcję dla Kresowych Kombatantów, której głównym celem jest zbiórka darów dla kombatantów, rodzin wielodzietnych oraz osób wskazanych przez Związki Polaków na Litwie, Białorusi, Mołdawii i Ukrainie. W 2013 roku po raz pierwszy do akcji włączyli się kibice Łady, którzy przez ponad dwa lata wspierali tę inicjatywę. Od 2016 roku staramy się na własną rękę wspomagać parafie rzymskokatolickie w okręgu lwowskim.

Boże Narodzenie 2016

Tegoroczną świąteczną zbiórkę dla rodaków mieszkających w obwodzie lwowskim można uznać za wyjątkowo udaną! Dzięki zaangażowaniu wielu sympatyków udało się zebrać pokaźną ilość artykułów spożywczych, chemii gospodarstwa domowego, zeszytów i materiałów do języka polskiego. Na ręce polskiego księdza z parafii rzymskokatolickiej przekazaliśmy chociażby 140 kilogramów proszku do prania, czy po 80 kilogramów cukru i ryżu. Dodatowo wzbogaciliśmy dary o miód z lokalnej pasieki, który z pewnością przypadnie do gustu naszym rodakom.

Chcielibyśmy podziękować każdemu kto wsparł tą szlachetną inicjatywę! Jak widać w naszym środowisku ciągle drzemie wielki potencjał.

Wielkanoc 2016

Akcja pomocy dla rodaków mieszkających obecnie za wschodnią granicą jak zwykle przebiegła zdecydowania ponad oczekiwania. Udało nam się wspólnymi kibicowskimi siłami zebrać sporą ilość darów, które osobiście dostarczyliśmy do trzech parafii rzymskokatolickich w okręgu lwowskim.

Wszystkim zaangażowanym w tą akcję należą się wielkie słowa uznania!

Boże Narodzenie 2014

Zakończyliśmy na naszym terenie tegoroczną akcję ''Rodacy-Bohaterom''. Standarodowo dzięki Waszemu rewelacyjnemu zaangażowaniu udało nam się uzbierać pokaźną ilość artykułów, które powędrują do kombatantów za naszą wschodnią granicą.

W porównaniu do ubiegłego roku tym razem postanowiliśmy prowadzić zbiórkę przez kilka dni, a nie jak to dawniej bywało w zwyczaju kilka tygodni. Efekt końcowy pokazuje, że krótka, ale silna mobilizacja środowiska pomogła i nasza akcja odniosła zamierzony skutek. Oczywiście moglibyśmy narzekać, że do akcji w mniejszym stopniu włączyły się osoby spoza naszego kręgu, ale w kolejnym roku postaramy się bardziej dotrzeć do poszczególnych mieszkańców Biłgoraja i okolic.

Ponadto bardzo cieszymy się, że w ciężkim finansowo okresie świątecznym każdy fanatyk znalazł kilka złotych, by symbolicznym kilogramem cukru, lub tabliczka czekolady pomóc naszym rodakom, którzy na wschodzie żyją w naprawdę ciężkich warunkach.

Podziękowania dla Pubu Frykas za udostępnienie lokalu i P. ze Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola za pomoc w ''dystrybucji'' darów.

Boże Narodzenie 2013

Każdego roku wielu kibiców Łady aktywnie uczestniczyło w tej akcji. Jednak koordynowanie po raz pierwszy tego projektu na terenie naszego miasta było dla nas wielką niewiadomą, a zarazem sporym wyzwaniem.

Przez ponad miesiąc czasu zbieraliśmy takie artykuły jak kawa, herbata, makaron, cukier, mąka, olej, ryż, kakao, a także w mniejszym stopniu bakalie, słodycze, czy warzywa i owoce w puszkach.

Już po kilku dniach wiedzieliśmy, że nie będziemy mieli się czego wstydzić, ale końcowy efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zebraliśmy blisko 442 kg różnorodnych produktów, które po ewidencji przewieźliśmy dużym busem do Lublina, a stamtąd dary trafiły prosto do rodaków za granicą.

Chcielibyœmy podziękować wszystkim fanatykom, a także osobom postronnym które przyczyniły się do zebrania tak pokaźnej ilości produktów. Możemy być pewni, że na twarzach wielu rodaków pojawił się dzięki nam wielki uśmiech. Jak zwykle na wysokości zadania stanęli kibice Łady nie tylko z Biłgoraja, ale również Korytkowa, Gromady, Zwierzyńca, Bononi, Tereszpola, DereŸni, Dąbrowicy, czy Zawadki. Podziękowania także dla ''Buły'' za udostępnienie busa.

Copyright © 2003-2024 by

Łada Biłgoraj