Archiwum newsĂłw 13.03.2004-10.11.2008

Remis z Wisłoką

29.09.2008, 19:43 - dodał Kura
Od uczczenia minutą ciszy pamięci zmarłego kierownika Łady - Andrzeja Misia rozpoczęło się niedzielne spotkanie pomiędzy Ładą, a Wisłoką Dębica. Przed meczem szanse obu zespołów były bardzo wyrównane. Typowana do walki o czołowe lokaty w lidze Wisłoka miała jednak ciężkie zadanie, bowiem biłgorajanie wygrali cztery z trzech wcześniejszych spotkań przed własną publicznością przegrywając tylko z Resovią Rzeszów.
Zaczęło się bardzo dobrze dla naszego zespołu. Już w 3 minucie po sprytnie wykonanym rzucie rożnym pięknym strzałem głową popisał się Ireneusz Zarczuk nie dając żadnych szans niepewnie interweniującemu golkiperowi Wisłoki. Już trzy minuty później prowadzenie na 2:0 mógł podwyższyć Mariusz Myszka. Prawy pomocnik Łady otrzymał świetne, prostopadłe podanie, po którym znalazł się oko w oko z Zarychtą. "Mysza" w ostatniej chwili zdecydował się na uderzenie, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. Niestety dębiczanie wyrównali w 23 minucie. Po szybko wyprowadzonej kontrze na techniczne uderzenie zdecydował się Bartosz Zołotar, który nie dał żadnych szans Nikołajowi Fokinowi. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć "biało-niebiescy" mogli pokusić się jeszcze o strzelenie przynajmniej jednej bramki. Po zmianie stron tempo spotkania opadło. Inicjatywę nieznacznie przejęli goście, ale z ich przewagi nie wynikało nic co mogłoby skutkować dla nich kolejną bramką. Dobre okazje mieli m.in. Sebastian Kantor i grający trener Mirosław Kalita, ale piłka po ich uderzeniach o centymetry minęła bramkę gospodarzy. Najlepszą okazję dla Łady miał po świetnej wrzutce od Jana Komosy- Ireneusz Zarczuk. Niestety strzał z trudnej pozycji najlepszego snajpera Łady był minimalnie chybiony. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i mecz zakończył się bądź co bądź sprawiedliwym remisem.

Łada - Wisłoka Dębica 1:1 (1:1)

Bramki: Zarczuk 3' - Zołotar 23'
Żółte kartki: Konrad, Jędrusiak, S. Kantor.

Łada: Fokin- Skrzypek, Kasiak, Sawczuk, Góra- Myszka(90' Bielak), Bubiłek, Chomicz(79' Piętak), Fulara(72' Komosa), Tymchyshyn(54' Pavliv)- Zarczuk.

Wisłoka: Zarychta, Konrad, Król, Smaś, Jędrusiak, Pokrywka, M. Kantor (Wolański), S. Kantor, Kalita, D. Kantor (56' Królikowski), Zołotar (64' Barycza).